Haber Kabaresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Uğraş Güneş Kimdir ?

3 posters
YazarMesaj
Reyhan

Reyhan

Uğraş Güneş Kimdir ? Empty
MesajKonu: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyPaz Nis. 05, 2009 1:14 pm

1983’te Ankara’da doğdu. Yürümeyi, konuşmayı, çişini söylemeyi, okumayı, yazmayı bu şehirde öğrendi. İlk girdiği deneme sınavında birinci olunca, herkes ondan bir Bill Gates çıkar mı diye beklese de Windows orada hata verdi. Eskişehir Fen Lisesi’nin ardından İTÜ Makina Mühendisliği için geldiği İstanbul’da kelimeleri yanyana yapıştırmaya başladı. Yanyana gelen kelimelerden önce tiyatro oyunları oluştu, sonra öyküler. Amatör tiyatro geçmişinin ardından iki arkadaşıyla birlikte mizah dergisi TİREN’i çıkardı. Ülke çapında yayınlanan dergi satış rakamlarıyla Tirajı-komik bir dergi olarak tarihe geçti. 2004 yılında Milliyet Gazetesi Pazar ilavesi Kirpi’de haftalık yazılar yazdı. Süreç içerisinde BKM, PENGUEN ve el yapımı reklam ajansı MUMYA’da faaliyet gösterdi. Televizyona bulaşmasıyla birlikte, iki reklam arasını dolduran dizilerde ve programlarda senaristlik-yazarlık yaptı. Bu kelime tüccarlığı ve komik alım satımı büyüyerek devam etti. Reytingi bol, içi boş şeyler yerine; sağlam bir mizah sığınağı arıyordu ki Mesut Yar’la tanıştı. Mesut Yar’la çalışmaya başladıktan sonra süreç onları UYAN TÜRKİYE’ye götürdü. Mizahın suyuna haberi pilav yaparken, Mesut Yar’ın atasözü niteliğinde şu lafıyla ekrana çıktı: “Komikliğini bize yapma, çık orada yap!” ... 11 Eylül kadar tarihsel önemi olan bu olayla talihin ikiz kulelerini yıktı ve ekran macerasına başladı. Uyan Türkiye’nin hem metinlerini karalıyor, hem de skeçlerini hazırlıyor. Mesut Yar’la birlikte kabare sahnesine tekrar dönmeye hazırlanıyor. Kısa filmler çekip oynamasını ve önümüzdeki yıl bir senaryosunun filme çekilecek olmasını buraya yazarak artistlik yapıyor, içindeki CHE’lişkilerle yuvarlanıp gidiyor. Smile
önderözışık

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptySalı Nis. 21, 2009 5:08 am

Reyhan Lütfen Facebook tan kopyala yapıştır yapmayalım Smile)) ama güzel bir anlatım Bu arada neden forumda az üye var tanıtımı lütfen sağlam tutalım..
Reyhan

Reyhan

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyÇarş. Nis. 22, 2009 7:42 am

önderözışık demiş ki:
Reyhan Lütfen Facebook tan kopyala yapıştır yapmayalım Smile)) ama güzel bir anlatım Bu arada neden forumda az üye var tanıtımı lütfen sağlam tutalım..

iyi de Öndercim çocukluğumuz Uğraş la geçmedi Smile bu sebeple geçmişini bilmiyorum.. Mecburen copy-paste yapıyoruz yani..Smile
alper

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyÇarş. Nis. 22, 2009 10:38 pm

slm. ben alper

pastayı neyli yapıyosun hanımefendi Rolling Eyes

En son alper tarafından C.tesi Nis. 25, 2009 2:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Reyhan

Reyhan

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyPerş. Nis. 23, 2009 5:53 am

alper demiş ki:
slm. ben alper

gerçekten kimdir bu uğraş güneş mesut abinin çantasını filanmı taşıyor Razz

Selam Alper...
Sorunu hanfendi diye sorduğun için sanırsam bana Smile admin gibi bir havam var yahu Smile
1 - Paste yapmıştım ama pasta istersen onuda yaparım:)
2 - Sanırım sen BİR HABER KABARESİ ni izlemedin , hem de sabahları UYAN TÜRKİYE yi fazla takip edemiyorsun.. Önce Kabareyi izle sonra sen bize anlat bakalım Uğraş Güneş kim???? Ayrıca UĞRAŞ anlatılmaz yaşanır Wink
alper

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyPerş. Nis. 23, 2009 6:07 am

Reyhan demiş ki:
alper demiş ki:
slm. ben alper

P

Selam Alper...
Sorunu hanfendi diye sorduğun için sanırsam bana Smile admin gibi bir havam var yahu Smile
1 - Paste yapmıştım ama pasta istersen onuda yaparım:)
2 - Sanırım sen BİR HABER KABARESİ ni izlemedin , hem de sabahları UYAN TÜRKİYE yi fazla takip edemiyorsun.. Önce Kabareyi izle sonra sen bize anlat bakalım Uğraş Güneş kim???? Ayrıca UĞRAŞ anlatılmaz yaşanır Wink

günaydın Razz ne gibi yaşanır o bir yaşam biçimi mesut abimle karıştırma mesut abimi seyrediyorum her sabah belli bir sürede ama ben bi şeyle uğraştığını görmedim hanımefendi Laughing

En son alper tarafından Paz Mayıs 10, 2009 11:29 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
alper

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyPerş. Nis. 23, 2009 6:09 am

hem hem şurda iki kişisiniz sen bırakta burayı mesut abimin sayfasına gel canın sıkılmasın Razz Razz Razz Razz Razz
alper

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyPerş. Nis. 23, 2009 6:46 am

ben işe geç kalmadan çıkıyım pastacı daha savunduğunuz kişinin sayfasında bulunmayı bilmiyosunuz mesut abime laf atılsa var ya off diyorum Razz eymiştim çiğ çiğ sen pasta yap bence bırak bu mevzuları Razz Razz Razz Razz
Reyhan

Reyhan

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyPerş. Nis. 23, 2009 7:02 am

alper demiş ki:
ben işe geç kalmadan çıkıyım pastacı daha savunduğunuz kişinin sayfasında bulunmayı bilmiyosunuz mesut abime laf atılsa var ya off diyorum Razz eymiştim çiğ çiğ sen pasta yap bence bırak bu mevzuları Razz Razz Razz Razz

Günaydın ALPER.. Ben Mesut YAR a birşey söylemedim , söyleyen olursa da senden önce ben of offf yaparım yani Smile konuyu uzatmak istemiyorum. Eğer Uğraş Güneş i tanımıyorsan ve tanımak istemiyorsan saygı duyarım senin düşüncen.. Biz Uğraş ı tanıdık ve çok sevdik .. Senden de biraz saygı beklesem , çok sey istemiş olmam sanırım.. Question
önderözışık

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyCuma Nis. 24, 2009 5:38 am

Alper Bizler Mesut YAR ve ekibini tam destekleyenlerdeniz senin at gözlüğü takıp sadece önündekini görmen bizi bağlamaz biz Mesut YAR'ı gördüğümüz kadar Bu programın tüm elemanlarınıda görüyoruz. Çünkü onlar senin tabirinle çantacı bizim tabirimizle programın akıl fikir işlerini yürüten adam şahsen bu programda çantacı biride olsa biz onuda destekleriz en azından programın bütününü gördüğümüzün küçük bir ispatı olur. sende at gözlüklerini çıkarıp etrafa bir baksan hiç fena olmaz yada sen o gözlüğü takmaya devam et seni açmış zaten Smile
alper

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyCuma Nis. 24, 2009 3:33 pm

oldumu reyhan hanım Sad

En son alper tarafından Cuma Nis. 24, 2009 6:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Reyhan

Reyhan

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyCuma Nis. 24, 2009 5:34 pm

Bu panoyu açarken ben Uğraş hakkında atılıp tutulsun, herkes birbirini yesin diye açmadım.. Ben UĞRAŞ ın , yarattıklarının hayranıyım. Ona ne laf ettiririm ne de adının geçtiği bir yerde kavga ettiririm. Alpercim sen beğenmiyorsan Uğraş ı panosuna da yazmana gerek yok değilmi yani burada zaman kaybetme arkadaşım , Burada yıkıcı olmaktansa beğendiğin sevdiğin kişilerin panolarında daha yapıcı olursun bence ne dersin?
alper

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyCuma Nis. 24, 2009 6:52 pm

yani reyhan hanım at gözlüğü yakışmış yakıştırması yapılan benim çanta taşıma muhabbetini espiri olsun diye yaptım sizde maşallah hemen suçlamaya geçtiniz bence biraz objektif bakın olaya ne dersiniz No

ayrıca yazzdıklarımın hoş olmadığının da farkındayım bu nedenlede sizi kırmamak adında özür dilemiş olıyım
alper

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyCuma Nis. 24, 2009 7:06 pm

yazdıklarımıda değiştirdim umarım içiniz rahat etmiştir Sad
Reyhan

Reyhan

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyCuma Nis. 24, 2009 9:13 pm

BİR HABER KABARESİ nin ve UYAN TÜRKİYE nin büyük bir bölümünün yükünü taşıyan Uğraş için çanta taşıyor şakası yapmana üzgünüm objektif bakamayacağım ALPER.. Ayrıca ben kimseyi suçlamak niyetinde değilim. Mesaj değişikliğin içinde teşekkür ederim , gerçekten içim çok rahat etti Wink
alper

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyC.tesi Nis. 25, 2009 2:24 pm

peki reyhan hanım çantayla ilgili olanıda sildim lütfen bi daha bu konuyu açmayalım olurmu ayrıca size bir mesaj gönderdim lütfen okurmusunuz beni yanlış anlamamanız adına
Reyhan

Reyhan

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyPaz Nis. 26, 2009 5:16 pm

bence de artık bu konuyu kapatalım Alper.. Artık Uğraş ın yarattığı güzel işlere bakalım Wink
alper

MesajKonu: Geri: Uğraş Güneş Kimdir ?   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyPaz Nis. 26, 2009 6:59 pm

oluuur reyhan hanım artık neyle UĞRAŞ mamız gerekiyosa onla uğraşalım cheers
Reyhan

Reyhan

MesajKonu: YÜKSEL AYTUĞ un Bir Haber Kabaresi ile ilgili yazısı 09 Nisan 2009   Uğraş Güneş Kimdir ? EmptyPaz Mayıs 03, 2009 10:57 am

Yar bana bir eğlence!

Sevgili meslektaşım Mesut Yar harika bir iş yapmış. Memleketin haber bültenlerinden ve gazete haberlerinden 'komedi' damıtıp, 'Bir Haber Kabaresi' adıyla piyasaya sürmüş. Afife Jale'deki galada gerçekten de çok güldüm. Yıllardır keyifle izlediğim Mesut'tan zaten adım gibi emindim. Zira o elini neye atsa başarıyla altından kalkan bir gizli hiperaktifti... Ama beni asıl etkileyen, metinlerin yazarı genç oyuncu Uğraş Güneş oldu. Hep söyleyip, duruyoruz ya "Memlekette televizyon için sit-com yazabilecek yeteneklerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor" diye... İşte Uğraş, bu espri tıkanıklığını giderecek bir 'lavabo-aç' gibi... Televizyon dünyasının bir an önce bu genç yeteneği keşfetmesini umuyorum. Hele bir 'geciktiricili prezervatif' reklamı var ki, milleti gülmekten koltuğundan düşürüyor. Reklamın hınzır sloganı şöyle: "One minute!.. Daha da gelmem..." Bu arada herkesin siyasi hiciv yapmaktan bucak bucak kaçtığı bir dönemde Mesut ve 5 genç yol arkadaşının ti'ye aldığı Ergenekon bölümü, insanın şapkasını kafasından uçuruyor. Oyun biter bitmez, sevgili Mesut'un kulağına fısıldadım: "Silivri'ye çamaşır ve sigara getireceğim. Merak etme sen!.." Allah göstermesin, şaka tabii.. Ama sevgili meslektaşımın yürekliliği de koca koca komedyenlere, stand-up yıldızlarına 'kapak' olacak cinsten... Şovun tek falsosu, baştaki peşrev faslının fazla uzun tutulmuş olması. E, madem güldük, eğlendik, finali de Mesut'un yazı üslubuyla yapalım bari: Ha, ha, haaay!..

Uğraş hakkında ne güzel şeyler söylemiş Yüksel AYTUĞ.. lavabo-aç benzetmesi çok doğru bence Wink

Uğraş Güneş Kimdir ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mesut Yar Kimdir?